21. 02. 2018

Zjistěte si kolik pro vás máme zákazníků!

Spustili jsme samoobsluhu, která je volně dostupná. Vyberete si z našich profilů, které odpovídají vaší cílovce. Pohlaví, zájmy, co kupují, jaké značky mají rádi, jak jsou senzitivní na ceny a kde bydlí.

Po fázi vývoje a testování platformy Colpirio.com, kdy zpracováváme ohromné množství dat (přes 38 000 událostí za vteřinu), v reálném čase bidujeme na 10 000 požadavků za vteřinu a máme skoro 8mil. profilů, chceme více odkrýt našim zákazníkům a partnerům jaká data a tedy jaké zákazníky pro ně máme.

Kdo je Cecílie?

Naše první verze samoobsluhy nabízí definici vaší cílové skupiny, říkejme persóny. Vyberete si v prvním kroku jméno a pohlaví, dále o jaká témata se zajímají, jaké mají oblíbené značky, jaké produkty typicky nakupují na internetu, jak jsou senzitivní na ceny produktů a odkud vaši zákazníci jsou.

Muž / žena / o co se zajímá?

Je logické, že si většina z vás definuje dvě persóny muže a ženu. Následně se zamyslíte, co je zajímá za témata, vlastně jací jsou. Data jsou zpracována téměř v reálném čase, tedy jste si jisti, že se jedná o jejich aktuální zájmy.  Skvělým příkladem může být kolik lidí si četlo články na téma „neplacení přesčasů“, „nevyplacená mzda“, „zlý šéf“ a další témata spojená s nespokojeností v práci a pro vás příležitost zacílit na lidi, kteří jsou náchylní ke změně zaměstnání. Docela aktuální, že? V naší samoobsluze si, ale sami už můžete vybrat z mnoha základních témat. Ty nespokojené v práci vám samozřejmě také umíme najít.

Jaké značky má ráda?

Každý z nás máme své love brands nebo minimálně značky, které čas od času na internetu navštívíme, protože nás zajímají jejich produkty, protože nás značka baví. Některé si i kupujeme. Většinou marketér ví k jakým značkám tíhne jeho zákazník. Zpětnou analýzou díky Colpirio můžete i tyto značky zjistit a zajistit tak partnerství s těmito značkami. Ale o tom zase jindy. Dnes vybíráme naše love brands. Na ukázce vidíte výčet, který je aktuální právě v době pořízení screenshotu.

Jaké produkty obvykle nakupuje?

Mít rád určitě značky a nakupovat většinou jiné je běžný jev, proto je velmi důležité toto oddělit. Vybereete tedy co skutečně váš zákazník nakupuje a může to být buď výběr kategorie, kde je právě váš produkt nebo zvolíte taktiku, že váš produkt se kupuje i s jinou kategorií. Například pokud prodáváte kosmetiku, tak je velmi pravděpodobné, že vás zajímají lidé, kteří kupují i módu nebo produkty v kategorii zdraví. Čím více si rozšíříte svoji cílovku, tím větší šance je, že zásah bude i dostatečně velký. Nezapomeňte, že Colpirio díky umělé inteligenci pak vyhodnocuje co mají společného profily, které pozitivně reagují na reklamu a hned jde vyhledávat ty, kteří mají podobné chování.

Cenová senzitivita

Ať chceme nebo ne, cenová senzitivita je důležitá. Víme, že lidé se dívají na dražší věci, než které si nakonec kupují. Tedy zvolte v jaké asi cenové relaci vaše cílovka nakupuje. Tato cenová relace se vztahuje ke kategoriím zboží, které jste vybrali v předešlém kroku. Pokud vaše cílovka nakupuje spíše prémiové značky nebo dražší produkty, tak je to kategorie „Spíše dražší“ apod.

Kde bydlí můj zákazník?

U některých produktů je důležité GEO cílení. Zatím jsme zvolili tu jednodušší kategorizaci, ale pokud chcete jít až na rozsah PSČ a zkombinujete to s dalšími podmínkami, tak je otázka, aby ve vašem segmentu ještě někdo zbyl z našich skoro 8mil. profilů. Tedy GEO cílení v kombinaci s dalšími podmínkami raději používáme na velikost místa. Víme, že koupěschopnost je obecně přímo úměrná velikosti místa, kde náš zákazník bydlí. Ano existují výjimky, proto když si nejste jisti, tak GEO cílení vynechejte.

Kdo je Cecílie? a kolik jich takových pro vás máme?

První verze samoobsluhy vám hned řekne, kolik aktuálně profilů s těmito výběrovými kritérii máme právě pro vás v jednotlivých kategoriích. Stále se přepočítávají počty, tak jak zpracováváme data.Výpočet se mění na denní bázi. Když nám necháte kontakt spočítáme vaši cílovku přesně v kombinaci vámi vybraných kategorií.

Co se děje potom?

Víme detail jak se data do profilu dostávají. Zpracováváme je v reálném čase a známe jejich sílu. Většinou s klientem, ještě jednou probereme jeho zadání a případně doporučíme úpravu. Co garantujeme je, že přesně této cílovce se reklama zobrazí. Tedy žádný robot ji neuvidí, tedy na ni nemůže ani kliknout. Hlídáme i viditelnost banneru a máme vlastní technologii TrueView, ale o ni zase jindy.

Pokud vás definování cílovky baví, tak to hned vyzkoušejte na https://target.colpirio.com/.

Těšíme se na vaši zkušenost!